اجرای بازی با مجیک لانچر

ارسال شده توسط در آموزش بازی, اخبار و اطلاعیه ها, مرکز دریافت

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیز، بسیاری از علاقمندان به بازی ماین کرافت پس از دانلود بازی قادر به اجرای آن به شکل عادی نبودند. متاسفانه این موضوع به دلیل مسدود بودن لینک تولید کننده بازی بر روی ایپی های کشور عزیزمان ایران است، برای رهایی از این مشکل دو راه پیش روی شماست.

  1. استفاده از وی پی ان و تغییر ایپی شما به کشور ثالث برای بروز رسانی بازی است.
  2. استفاده از بسته افلاین ما به اضافه اجرا کنند مجیک لانچر است. (پیشنهاد می شود)

همان طور که می دانید بازی ماین کرافت پس از نصب بر روی شاخه مورد نظر ذخیره میشود:

C:\Users\Reza\AppData\Roaming\.minecraft

  • اسم Reza در اینجا نام ویندوز کامیپوتر من است، یعنی نامی که با آن به ویندوز لاگین کردم بنابر این شما با هر نامی که وارد ویندوز شدید در قسمت Users فولدر آن را مشاهده خواهید کرد.
  • پوشه AppData در فولدر ویندوز شماست که به صورت Hidden یا مخفی است ! یعنی شما نمی توانید ان را ببینید، بنابر این با گذاشتن بک اسلش جلوی آخرین مسیری که طی کردید می توانید وارد این پوشه شوید.
  • Roaming نام شرکت مربوطه است و در نهایت minecraft. نام فولدری است که بازی اصلی برای اجرا در ان قرار گرفته است.

پس از وارد شدن به مسیری که در بالا مشخص کردم، دو پوشه بسیار مهم است که باید بروز رسانی شود:

  1. پوشه Library
  2. پوشه Versions

در پوشه Library فایل های مورد نیاز جهت اجراست ! در واقع فایل های مورد نیاز اجرایی که از اینترنت باید دریافت شود و شما نمی توانید آن را بگیرید در این قسمت است ! من فایل های مورد نیاز را تا ورژن ۱.۸.۷ برای دانلود گذاشتم.

  دریافت Library

  پس از دریافت فایل Library باید آن را جایگزین پوشه فعلی کنید.

و پوشه Versions که نسخه های بازی در هر فولدر قرار داده شده است ! مثلا نسخه ۱.۸.۷ یک فایل جاوا است که درفولدر Versions/1.8.7 قرار دارد.

 دریافت انواع نسخه های ماین کرافت از سایت www.mcversions.net قابل دریافت است.
نسخه ۲۰.۰.۴ در تاریخ “۲۰۲۳-۱۲-۰۷” به عنوان اخرین نسخه پایدار (Stable) منتشر شده است!

خوب پس از دریافت نسخه مورد نظر از سایت مذکور حال موقع دریافت برنامه مجیک لانچر برای اجرای بازی است، از طریق لینک زیر اجرا کننده را دریافت کنید.

دریافت Magic Launcher 1.3.4 [نسخه بروز رسانی شده]
دریافت Magic Launcher 1.2.6

پس از دریافت برنامه مذکور را اجرا کنید، بر روی دکمه Setup کلیک کنید، سپس بر روی دکمه New کلیک کنید و یک نام به دلخواه بنویسید، در نهایت در گزینه Environment ورژن یا نسخه ای که در مرحله قبلی دریافت و تنظیم کرده اید را انتخاب کنید. حال بر روی گزینه OK کلیک کنید و در نهایت در قسمت Username نام کاربری دلخواهی وارد و در قسمت Password یک رمز وارد کنید (رمز اهمیت ندارد) در نهایت به شما اخطار داده میشود که نام کاربری یا رمز صحیح نیست، این اصلا اهمیت ندارد ! شما کافیست بر روی Play Offline کلیک کرده و وارد بازی شوید !